regulon 03.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,

tekkis selline küsimus - mille järgi naistearst otsustab, millised antibeebipillid välja kirjutada? paar aastat tagasi kirjutas arst välja regulon tabletid ilma suuremate uuringute ja küsimusteta. ise ka veel noor ja rumal ei osanud küsida, miks just need. olen aru saanud, et regulon on vist üsna suure hormoonisisladusega.
olen 20, pille võtnud 2 aastat. negatiivseid kõrvaltoimeid pole. aga kas oleks mõttekam minna üle nõrgematele pillidele?

ette tänades,

triinu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arst otsustab induviduaalselt, millist pilli ordineerida. Oleneb anamneesist , vanusest, tsükli pikkusest jne. Mingeid lisauuringuid enne ei tehta. Aervestades teie vanust, soovitaks teile kindlasti väiksema hormooni sisaldusega pille. Kui teil on kalduvus akne tekkeks, siis soovitaks nt Jeanine. KUi seda pole siis , Logesti, Merciloni nt. Dr Kadastik