Naise seksuaalsus 01.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen kahe lapse ema, vanus 34, viimastel aastatel, järjest vähem pakub seks mulle huvi. Mees on suurepärane, hoolitseb alati ka minu vajaduste eest, armastus on kahepoolne. Orgasmi saan vaid kliitoriga. Mida teha, et mul oleks asja vastu rohkem huvi? Kas on olemas ka naistele mingeid ravimeid mis seksuaalsust tõstavad. Olen juba tõsiselt mures. Miks ma ei taha seksida?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Peab kahjuks ütlema, et naisi, kellel eisneb probleeme madala libiidoga, on palju. Libiido languse põhjusi on erinevaid. Tänapäeva naiste huvi seksi vastu vähendab eelkõige stress, pinged tööl ja kodus, igapäeva rutiin, mured jm. Libiido langus võib olla seotud ka hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega ja teiste ravimitega. Naiste jaoks pole kahjuks olemas Viagra-tüüpi imerohtu, mis huvi seksi vastu üles kütaks. On teada , et meessuguhormoon testosteroon aitab naistel libiidot tõsta ja seda ka seksuoloogid vajadusel soovitavad.
Asjatundlikku nõu ja abi soovitan küsida seksuaalnõustajalt/ seksuoloogilt (vt. Seksuaaltervise Kliinik).
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen