Alaseljavalu 10.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olin kaitsmata vahekorras.2-3kuu pärast tekkis valulik urineerimine ja alaseljavalu.Kahtlustasin tupes ka kondükoome.Käisin naistearsti juures kes väitis,et need ei ole kondüloomid ja tegi suguhaiguste testid.Hpv oli positiivne.Uriinis leiti mingi bakter mille vastu sain tupeküünlad.Alaseljavalu ei kadunud kuhugi.Käisin veel kahe naistearsti juures.Üks väitis,et need on ikkagi kondüloomid ja teine väitis,et ei ole.Tehti uuesti suguhaiguste testid ja muud ei leitud.Seljavalu kestab siiani 8kuud,igapäevaselt.Perearsti juures olen käinud,käisin kontrollisin neerud üle,rönkenis,kõik korras.Samuti käisin füso juures ja midagi ei ole aidanud.Seega küsimus kas asi võib ikkagi olla günekoloogiline ? Sest seljavalu häda hakkas enam vähem samal ajal kui valulik urineerimine ja hpv välja lõi.Mida toob kaasa endaga Hpv,kas pean jäämagi kondoomiga vahekorda,kas viirus kaob millagil ise ? Kuidas kõik 3 naistearsti annavad eri vastused,et kas mul ikkagi on tupes kondüloomid või ei.Kuhu peaksin pöörduma ja mida tegema ?!?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kondüloomide, ka nende kahtluse korral ja ka naha papilloomide korral oleks arukas määrida retseptiravimit Aldara. Kindlasti vaktsineerige end HPV vastu Gardasil 9, kahju, et te pole seni veel vaktsineeritud, kuigi vaktsiinid on Eestis aastast 2006...
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid ohutud

Vastab tõele, nii noortel ei ole reeglina seljavalu seotud günekoloogiliste haigustega ja kasvajatega.
Kui on välistatud STLI sugulisel teel levivad infektsioonid ja olete uuritud günekoloogilise ultrahelianduriga, siis võiksid teid aidata taastusarstid, füsioterapeudid, ravivõimlemine, vesivõimlemine, kaalu hoidmine, ka valuvaigistid, aktiivne elustiil, meeldiv töö, suhtlemine sõpradega, kolleegidega, sugulastega jms.
Tegelikult peaks ju olema tore, et midagi (halba)pole leitud.

Kui soovite teisest nõustamist, siis broneerige aeg veebiregistratuur.ee kaudu

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee