UH ja segadus 30.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane naine. Novembri kuus lõpetasin logestide söömise eesmärgiga rasestuda. Viimane menstruatsioon oli 12. November, mis siiani pole uuesti hakanud. Rasedustest on negatiivne. Novembri lõpust hakaksid alakõhus esinema tugevad valud, mille tõttu pöördusin oma arsti poole. Arst võttis analüüsid ja selgus, et mul on tugev tupepõletik. saadeti ka UH-sse, mis näitas, et paremas munasarjas on palju väikesi folliikuleid ( kas seletaksite lahti, mida see termin tähendab?). Määrati suukaudne ja tupekaudu metronidasooli põhine ravi. Mure aga ikkagi selles, miks pole menstruatsioon siiani hakanud ja kas tupepõletikud raskendavad tulevikus rasestumisvõimalust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsiooni peetuse põhjuseks on ilmselt tsüklihäire ja sellele viitavad ka multifollikulaarsed munasarjad, mille korral on munasarjas palju väikseid lõpuni , s.t. ovulatsioonini , arenemata folliileid. Kui menstruatsiooni iseenesest ei tule, on võimalik see ravimitega esile kutsuda.
Probleeme rasestumisel võib tekkida sellistel juhtudel, kui on tegemist ravimata jäänud sugulisel teel leviva infektsiooniga suguteedes.
K.Seemen