valud munasarjas 07.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba mitu aastat menstruatsiooniajal kohutavad valud munasarjades. Iga 4 tunni tagant võtan 400 mg ibumetiini-muidu ei peaks vastu. Nüüd hakkasin võtma 3 kuud tagasi femodeni ja nyyd on valud vähemaks läinud kuid mitte nii oluliselt. Enne femodeni võtsin logesti ja see ei aidanud valude vastu üldse, pigem läks suuremaks. Kas siin võib olla midagi haiguslikku? Peaksin laskma oma günekoloogil teha mingeid proove? Mida teie arvate?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil esinevad valud, mis häirivad Teie igapäevaseid tegemisi, vajate ravi. Kui ka pillide kasutamise ajal esinevad Teil häirivad valud, soovitaksin teha laparoskoopilise uuringu , et välistada endometrioosi võimalus.
Tervitades Aire Sekavin