tupe seenhaigus 11.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

kuidas seda ennetada? Mul on viimasel poolel aastal seda haigust esinenud juba 4 korda! Tuleb ikka ja jälle ning kogu aeg pean jooksma arsti juurde et retsepti saada...Kas on ka ravimeid millega ise ravida kodusel teel? Vöi on apteegis saadaval ka retseptivabu ravimeid?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui tupeseen kipub sageli korduma, on tähtis teha ravi ka partneril. Suukaudse ravi kirjutab nii naisele kui mehele tavaliselt naistearst.
Tupeseene e. kandidoosi vallandajaks on organismi vastupanuvõime langus ( stress, põetud haigus, ülekurnatus jne.), antibiootikumide kasutamine, rohke tampoonide kasutamine jm.
Selle probleemi leevendamiseks on apteegis retseptita saadaval Femigeel.
Tupeseene kohta on väga palju küsimusi-vastuseid, loe ka neid.
K. Seemen