kõhuvalud 20.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 aastane. Juba pikemat aega valutab mul kõht. Ühel kuul paremalt küljelt, teisel kuul jälle vasakult. Mind on nende valudega lausa kiirabiga haiglasse viidud (arvati, et pimesool.... kui lõikamiseks ei läinud). Valudega samal ajal on ka süda kergelt paha (ajab iiveldama, oksendanud ei ole) Väike palavik 37.2 -37.4 . Valuga käies on selline põrutamis tunne. Olemine talutav, kui end ei liiguta ja vaikselt leban. Valu kestvus on kuskil 3-6 päeva. kohalik günekoloog arvas, et see võib olla tingitud ovulutsioonis, aga kas ma siis peangi iga kuu kannatama seda valu? On seda võimalik kuidagi leevendada? Kas see üldse on sellest tingitud? Menstruatsiooni ajal on tavaliselt ka tugevad valud. Vahel lausa kaob "pilt" ära.
Perearst kirjutas viimane kord Femodeni rasedusvastaseid tablette, et järsku need kuidagi aitavad. Ma ei ole kunagi ennem mingeid beebipille võtnud. Kas need sobivad (alustada nende võtmist, kui kunagi varem midagi sellist võtnud ei ole)?
Nüüd tuli küll üpris segane jutt... aga ehk oskate aidata.
aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Minul jääb sellest pikast jutust mulje,et tegemist võiks olla endometrioosiga.Perearsti esmavalik oli õige,sest Femoden pärsib ovulatsiooni ja kui tegemist on ovulatsioonivaludega,oeaks need ära kaduma. Aga oma günekoloogiga võiks siiski endometrioosi võimalikkusest rääkida.