toitumishäiretest tingitud tsükli häired 16.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kaks aastat tagasi kaalusin 157cm pikkuse juures 51kg. Igati normaalne, aga tahtsain pisut alla võtta. Läksin liiale kaaludes umbes aasta pärast "dieedi" alustamist 36kg. Ilsest tegemist anoreksia nervosaga. Sõin päevas 500-800kcal (puuviljad, juurviljad, rasvatud piimatooted). Nüüd olen umbes 43-44kg. Söön liiga palju ja magusat. Juba 4 kuud olen võtnud hormoontablette (Östrofeminal 0,3mg). Varem tarvitasin beebibille, kuid lõpetasin, sest planeerime beebit. Varem pole rasedusi ega lapsi. Juba ligikaudu 5 kuud ei ole vilja kandnud ja endokrinoloog ei anna ka suurt lootust. Kas on üldse lootust rasedaks jääda? Milline peaks olema söögisedel, toiduisandid ja muu seonduv?
Ette tänades, Murelik

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui võimalik,tulge minu vastuvõtule.Saatekirja ei ole vaja,etteregistreerimine on vajalik.