pöletik 06.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on järgmine küsimus. Nimelt määras mulle perearst antibiootikumi kuuri ja selle löppedes tekkis midagi herpese taolist tupe piirkonda.Kas see on normaalne ja mida see tähendab?
Kas tegemist on möne viirusega mis nüüd välja löi?
Murelikult teie vastust oodates.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Antibiootikumidega ravi ajal ja järgselt võib organismi vastupanu languse tõttu avalduda nii tupe seenpõletik kui ka herpesinfektsioon. Seenpõletiku puhul aitab seenevastane kreem ja tupekuulid. Herpesinfektsiooni ägenemise korral on raviks viirusevastased tabletid.
Millega konkreetsel juhul on tegemist, ei saa muidugi meili teel öelda.
dr. Seemen