Higistamishood 28.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Vanus 50.Higistamishood on muutunud sagedaseks,umbes 3 korda öösel ja 10 korda päeval.Viimane menstruatsioon oli veebruaris.Kas on lootust,et need lõpevad poole aasta pärast.Tarvitan ka immunodepressante ( siirdamine ),mis samuti võivad analoogilist olukorda võimendada.Kas on võimalik neid probleeme leevendada ?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Kahjuks pole kirja teel võimalik probleemile lahendust leida. Higistamishood viitavad klimakteerilisele sündroomile. Nii ma soovitan Teil võimaluse korral tulla minu vastuvõtule, et saaksime määrata hormoonisissalduse vereseerumis, täpsustada mitut immunosupressanti ja mis doosis tarvitate. Ja kindlasti leiame asjale lahenduse.
Vajalik on ette registreerimine (saatekirja pole vaja).