HÄDAS VEREROHKE MENSTRUATSIOONIGA 19.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38-aastane ja mul on probleem sellega, et ajast, mil menstruatsioonid muutusid korrapäraseks, on need ikka olnud vererohked. Kardan neil päevil isegi istuda, sest olen palju toole ära määrinud. Pean siis seetõttu ka päeval kandma öösidet. On see lihtsalt mu eripära? Sünnitanud pole, aktiivset suguelu ei ela.
Lugesin internetis olevate kirjade vastustest, et aitaksid pillid. On ka mõeldav pöördumine rahvameditsiini poole: näiteks raudrohu tee või mingi muu moodus?
Tänan ja ilusat suve!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Vererohkete menstruatsioonide ravis on erinevaid variante. Soovitan hormonaalset spiraali , sobivad ka pillid. Rahvameditsiinis tuntud verejooksu vähendajad ilmsetl siiski väga head efekti ei anna.
dr. Seemen