Palun veregrupi tähendust 26.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Ei teadnud tänini oma veregruppi ning nüüd arsti juures küsisin õe käest, kas ta saaks kuskilt vaadata, mis tüüp minul on. Leidis ja näitas: A RhD positiivne Erütrotsütaarsete antikehade sõeluuring kahe erütrotsüüdiga* Negatiivne (Negatiivne ). Ma küll küsisin ka, et mis see nüüd tähendab? Miskit küll vastas, aga ma olen nüüd veelrohkem segaduses. Ta ütles nagu A+ ja reesus negatiivne? Aga samas ma ei saa ju kahte asja olla. Et mis ma siis nüüd täpsemalt olen :)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te olete A grupp ja Rh/ reesus/ positiivne ning teil ei ole antikehi. Kõik on väga hästi. Rasedusega seoses ei ole teil reesuskonflikti ohtu. Vereülekande vajadusel võib teile üle kanda O ja A grupi reesus positiivset ja reesus negatiivset verd. Doonorina saate teie oma verd loovutada A reesus positiivsele ja AB reesus positiivsele inimesele