Harmonet tabletid 04.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Varsti alustan esimest korda Harmonet tablettide võtmist. Kui kasutusjuhendit lugesin oli seal kirjas, et kui menstruatsioon algab reedel, alustage tabletiga, mille juurde on märgitud "Reede". Vaadates pakendit on pillide juures ainult numbrid. Nüüd olen segaduses, kas pean alustama tabletist nr 1. Või mõnest muust? Juhendis on kirjas, et rasedusvastane mõju algab kohe esimesel päeval. Aga arsti jutust mäletan, et algul pean ikka lisaks tabletile ka kondoomi kasutama.

Ally, 20 a.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ally !

Kuna Harmoneti kõik 21 tabletti on ühesugused, võite alustada 1. tabletist menstruatsiooni 1. päeval. Olid ka pakendid nädalapäevadega. Kõik see on kergendamaks tablettide tarvitamist korrapäraselt ja selleks, et mitte unustada. Toime on juba 1. menstr.tsüklis, kui tarvitate tablette õigesti, ei oksenda ja Teil ei ole kõhulahtisust.

Tabletid kaitsevad vaid soovimatu raseduse eest. Soovimatute haiguste kaitseks on kondoom.

Naistearst Galina Litter