harmonet tabletid ja kaalu järsk tõus 13.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. On selline probleem. Kasutasin Harmonet tablette 3 kuud (suvel) ja selle tõttu tõusis kaal ca. 10 kilo. Tahaksin nüüd uuesti antibeebipille võtma hakata, aga ilma kaalu kasvuta. Olen kuulnud, et pillid pärsivad vedeliku ainevahetust, kas kaalu tõusu põhjustajaks on see, mida ma söön või tõuseb kaal tablettidega paratamatult, ükskõik, kas söön toorsalateid ja kala või süsivesikuid ja rasva? Või on võimalik tablette võtta ja saledaks jääda, kui vaid hoolikalt jälgida mida ja kui palju süüa? Ette tänades, Margaret.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Margaret,
pillide võtmise ajal võib suureneda söögiisu ja sellega seoses suureneda ka kehakaal. Enamusel pillide võtmine siiski kaalu probleeme ei tekita, see on siiski väga individuaalne. Kui rangelt jälgida oma menüüd ja välistada süsivesikute ja rasvade rikkad toidud, on võimalik kehakaalu kontrolli all hoida.
Samuti võiks proovida nüüd teiste pillidega.
dr. K.Seemen