Määrimine ja tuim valu kõhus 04.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Alustasin jaanuaris desiret tbl võtmist.. siiani oli kõik korras... 18 veebr hakkas mens ja määrib tänaseni..hetkel on probleemiks pidev tuim valu alakõhus.. valu annab rohkem tunda raskusi tostes voi selili pikali olles...tihti iiveldab .. kas see võib olla desireti tbl võtmisest? Varasemalt pole kunagi nii pikat järjest määrinud..
Aeg ajalt on ka vasakul pool teravad torkivad valud .. varasemalt on uh-s leitud vasakul pool tsüst..
Hetkel on mureks ka väike palavik.. 37.1-37.7 hetkel ei ole muid vaevusi mis voiks temp tõsta..

Viimane rasedust test nö igaks juhuks sai tehtud 1 märts ja oli negatiivne

Dets günekoloogi vastuvõtul avastati tupeseen mis sai välja ravitud.. tugevate mens valude põhjuseks arvati olevat endometrioos..

Kas oskate õelda milles võib probleem olla..kas on põhjust muretsemiseks ja mida soovitate edasi teha ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Minipillide kasutamisel on sagedaseks kõrvaltoimeks aeg-ajalt esinevad lühemad või pikemad ebakorrapärased veritsused. Tsükliväline pikem veritsus võib tekkida ka siis, kui unustada pill õigeaegselt võtta. Minipillidega on selline veritsus võimalik, kuid kindlasti pole pillidel seost alakõhuvaluga ja kehatemperatuuri tõusuga. Võimalikke kõhuvalu põhjuseid on palju erinevaid. Teil on varem diagnoositud tsüst ja torkiv valu vasakul alakõhus võib olla seotud tsüstiga munasarjas. Kas, millist tüüpi ja kui suure tsüstiga on tegemist, peab täpsustama günekoloogilisel ultraheli uuringul. Kõige sagedamini esineb munasarja follikulaarseid tsüste, kollaskeha tsüste ja munasarja endometrioosi. Mis puudutab iiveldust, siis on see kõikide ravimite üheks võimalikuks kõrvaltoimeks ja seega võib olla seotud minipillidega. Milline on parim lahendus tekkinud murele, saab öelda ikkagi vaid peale günekoloogilist läbivaatust. Kui seostate kõiki kaebusi just minipillide võtmise perioodiga, siis on üks võimalikest lahendustest pillide võtmise katkestamine.