valud 24.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 45aastane. Mul on selline mure, et umbes pool aastat tagasi eemaldati mul üks munasari tsüsti tõttu. Enne seda olid mul valud, mis peale tsüsti eemaldamist kadusid. Ultrahelis öeldi, et kõik on korras.
Nüüd on pool aastat möödas ja mul on analoogsed valud teisel pool kõhus. Valu kõhu alaosas on selline tuim ja näriva iseloomuga ning vahel kandub ka selga. Kas on võimalik, et poole aastaga kasvas ka teisele poole tsüst, mis tekitab valu? Mingit voolust mul ei ole. Arsti juurde ei taha minna, sest mulle on arsti külastamine alati vastumeelne.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kas on teil tsüst teisel pool või ei ole ma tõesti ei oskaks ilma läbivaatlusta õelda. Soovitaks teha ultraheli uuring. Põhimõttelislt on küll võimaik, et ka teisele poole tekib tsüst. Soovitaks külastada günekoloogi. Dr Kadastik