Antibeebipillide esimene pill 27.05.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
võtan 2 aastat antibeebipille Yasminelle. Tavaliselt võtan pilli õhtuti 21.30. Uut pakki pidin alustama eile teisipäeval, kuid jõudsin esimese pilli võtta alles 00.30 (siis vastu kolmapäeva). Kas seda loetakse hilinenuks? Kuidas üldse arvestatakse paki esimese pilli puhul hilinemist - kas ikka sellest tavalisest pillivõtmise kellaajast, kuigi vahepeal on 7 päevane pillivaba periood? Sel juhul minu pill poleks hilinenud, kuna jääb lubatud 12 tunni sisse, aga muretsen, kuna ei tea, kuidas pillivaba nädal seda mõjutab.

Tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust, selline 3-tunnine hilinemine ei vähenda pillide rasestumisvastast kaitset. Juhul, kui sa oleksid võtnud pilli alles hommikul, peab lisakaitset ( kondoomi) kaustama.
Heade soovidega,
K.Seidelberg