valulikkus peale intensiivset vahekorda 03.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olin partneriga eile õhtu intensiivses vahekorras, pärast mida olid mul valud munasarjade piirkonnas ja naba all. Olime päeva jooksul paar korda seksinud, kuid peale seda polnud mingeid valusid. Peale õhtust vahekorda umbes 10 minutit tekkis minestuse tunne ja ma kaotasin teadvuse, kogu kehas tekkis kramp ja minust tuli õhku välja, hingamist oli vaevu tunda, tundusin elutuna. Kokku kestis see 2-3 minutit. Peale seda oli alakõht veel valulik, kuid suutsin ettevaatlikult ca tunni pärast peale teadvusekaotust tualetti minna. Verd tupest ei tulnud. Täna hommikul on munasarjade kohal pisut hell, muid sümptomeid ei ole. Mis võis teadvusekaotuse tekitada? Mida peaksime silmas pidama edaspidi? Kas peaksin end günekoloogile näitama?
Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Vahel harva võib olla selline organismi reaktsioon just valude osas. . Seda seostatakse eelkõige üliaktiivse seksiga, verevarustus munasarjades ja üldse väikeses vaagnas intensiivistub ja tuntakse veel järgmisel päeval valu alakõhus(harva). Võimalik,et oli pikem paus seksimise osas ja see kõik soodustas seda. See ei ole teile ohtlik. Teadvuse kaotuse osas raske öelda, kui teil veel see kordub, siis pöörduge pigem neuroloogi poole.
Dr Kadastik