Bakter 14.01.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline mure.
Mul on pidevalt seen ja kui mul on seen siis tekivad mehele sugutipeale punased täpid ning sügelus. Arst võttis bakteriaalse külvi ning see oli korras ja soovitas klotrimasool salvi ning piimhappe baktereid tuppe. Hetkeks korras ja siis kohe jälle mõlemal seen.
Nüüd mees Tais ning asi läks hulluks, terve suguti punaseid laike täis ning sügelevad. Tais arst ütles, et see pole seen vaid bakter ning süstis Ceftriaxone antibiootikume ning kirjutas Bronmycin tablette.
Suguhaiguste testid mõlemad tehtud.
Millest see bakter tekib? Kas seen ja bakter on omavahel seotud?
Kas ka mina pean ennast nüüd ravima?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
90 % eesnaha põletikest meestel on sugulisel teel levivad ja see tähendab, et on otseselt seotud naise tupe põletikuga. Enamasti esinevad kaebused mõlemal partneril ja ravi tuleb alati teha koos. Väga sageli on põhjuseks tupeseen ja mehe kaebused tekivad enamasti kohe peale vahekorda. Kui seeninfektsioon kordub, siis soovitan seenevastast ravi tablettidega teha koos partneriga, mehe raviks kasutatakse lisaks ka klotrimasooli salvi, mis leevendab kiiresti vaevusi. Ka erinevad bakterid ( kokid jt.) võivad olla mehel eesnaha põletiku põhjuseks, sageli esineb mitu tekitajat korraga (baketriaalne põletik + seen) . Millise bakteriga on mehel põletik seotud, seda saab kinnitada eesnaha sekreedi külviga. Kas analüüs võeti ja mis bakteriga on tegemist, seda kahjuks ei selgu. Soovitan täpsustada põletiku põhjus, sest sellest sõltub ravi. Ravi soovitan teha kindlasti koos partneriga, sest vastasel korral hakkab probleem korduma. Kui meest raviv arst Teile ravi välja ei kirjuta, saab seda teha teie naistearst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

põletik tagasi

Tere lp doktor,
Esitan Teile ühe konkreetse küsimuse: Kas on võimalik, et ureaplasmoosi bakter tuleb iseenesest mingi aja pärast tagasi, kuigi vahekorras kellegi teisega olnud ei ole, ja ka partner ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Avalehel on raamat ''Sugulisel teel levivad haigused'', sealt saate lugeda ka ureaplasmoosist.
Kui Teil on ureaplasmoos ravitud, Teil ja Teie partneril ei ole olnud teisi kontakte, ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi