Emaka müoom, ravi võimalused. 23.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lp. dr. Kadastik.
Möödunud aasta lõpus mul avastatud emakas müoomi sõlmed, suurim nendest subseroosne ~5x7 cm. Need ei ole päris asümptomaaatilised: menstruatsioon on viimasel 4-5 kuul väga valulik, isegi urineerimise ajal vahest tekivad suured valuhood.
Samas avastasin ma oma probleemi põhjuse praktiliselt juhuslikult: töötan haiglas ning vahel kasutan ennast õppimiseks, st. omal vabal ajal õpin UH anatoomiat iseendal. Selle aasta novembris avastasin alakõhus moodustise, mida pidasin alguses ovaariumi tsüstiks, kuid vaginaalses UH-s selgus, et tegemist on müoomiga.
Sünnitanud ma veel ei ole, kuid ei ole ka veel selles küsimuses endal risti pannud. Sooviksin Teie arvamust ravivõimaluste kohta, kuna tean, et Teie olete selles valdkonnas kompetentne inimene ning osav kirurg ka :)
Kui on olemas võimalus Tele vastuvõtule tulla, kas SA TÜK-is või Elite Kliinikumis, oleks väga tänulik selle võimaluse eest.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui müoomid on sümtomitega nagu teil on ,siis soovitataks operatsooni. Pean loomulikult teid enne nägema. Kiiremini saate vastuvõtule ,kui tulete Elitee kliinikusse ,kui võimalik. Operatsiooni teeme ikka Naistekliinikus ,kui selleks vajadust on. Dr kadastik