Valud alakõhus ja tihe pissilkäimine 18.10.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 29 aastane naisterahvas, ja nüüd nädal aega olen käinud väga tihti pissil, nii et käin ära ja siis 3 minuti pärast tahaks uuesti pissile (kusjuures õhtul ei taha käia nii tihti pissil), Paar päeva valutas alaselg nüüd valutab kõht allpoolt, valus pissida ei ole (uriinianalüüs oli korras),voolust nagu on rohkem aga mitte väga palju, ja ei ole voolus mädane ega halvasti lõhnav, kas võib olla mingi suguhaigus? Või põletik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui on välistatud suguhaigused, siis on suure tõenäosusega on tegemist elustiilist tulenevate probleemidega: kas mesinädalate põiepõeltikuga või nn. "tupeseene"-taoliste ärrituskaebustega.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist uus intiimpesuvaht Multi-Gyn FemiWash ja kasutage seda 2x ööpäevas
-samas sarjas on ka põletike vastu Actigel ja tupekuivuse vastu Liquigel
-käsimüügist saate Klotrimasool kreemi, mida määrige peale pesemist ja enne ning peale vahekorda
-vooluse puhul on käsimüügis uued tupekuulikesed Ecocillin, mis on mikrofloora tasakaalustamiseks ja ka lubrikatsiooniks head
-ärge kasutage kaebuste ajal pesukaitseid
-kandke puuvillast pesu ja vahetage iga päev aluspükse
-tarvitage põie - ja neeruteed
-tarvitage rohkelt vedelikke
-ärge kandke stringe
-loobuge veinist, õllest ja teravatest toitudest jms.
Kui nende toimetuleku strateegiatega kaebused nädalaga ei möödu, siis tuleks teha uuringud suguhaigustele nii emaka kaela kanalist kui ka ureetra kanalist tasulisel veneroloogil.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Palun vabandust hilisema vastuse pärast. Jääb mulje, et portaal ei edasta küsimusi nädalavahetustel. Sain küsimuse täna kell 9.09.