menstruatsioonitsükkel 12.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 24a. ,probleem on järgmine- seoses tsüklihäretega( pruun voolus tsüklite vahepeal) kirjutas arst mulle Yarina pillid, mis pidid tsükli korda tegema ( hetkel vaskspiraal sees).Arst oli ka teadlik, et varem tekitasid harmonett pillid mul iiveldust. Kuid siiski ka sel korral hakkas iiveldama mul 3 päeval( kokku 5 päeva) ja ma lõpetasin nende võtmise.Kuigi päevad on vähem vererohked on nad veninud juba 8 päeva ja pole tunnet et ka lõppema hakkaks.Kas nii pikk tsükkel on normaalne või peaksin minema kontrolli? Kui mulle kaks eelmist hormoonpilli ei sobinud, kas siis ei sobigi mulle ükski või pean kõik katse-eksitus meetodil ära proovima?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Enne rasesrumisvastaste pillide tarvitamist oleks tõepoolest vajalik ravivabal foonil vereseerumis kontrollida munasarjade poolt produtseerivate hormoonide basaalsekretsiooni.Siis jääb katse-eksitusmeetod ära.Edu soovides,Maie Väli