Kas olen rase? 07.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 22 aastane ja votan Reguloni beebipille juba 3 aastat. Seni on koik ilusti toiminud, aga nuud on midagi vist valesti. Nimelt påevad pole kaks kuud tulnud. 1 påeva nagu tuleks mingi vereeritus aga see on ka koik. Votsin vahepeal neid ette nåhtust rohkem (paar tabletti påevas), sest påevad tulid keset tablettikuuri aega(vist ei tohiks nii) ja våga ebasobival ajal. Peale seda tulid 7 påevase pausi ajal påevad korralikult aga nuud enam ei midagi. Kas on see tingitud sellest ,et votsin tablette vahepeal rohkem, voi olen åkki rase? Ja kui ma nuud olengi rase, siis ma votsin ju raseduse ajal beebipille ikka edasi. Seda ka ei tohiks ju. Våga våga suur mure uhesonaga.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõenäoliselt on teie kaebused tingitud pillide valest võtmisest. Peale 7 päevast pausi hakake uuesti skeemi järgi võtma ja ma ususn. et peale ühte kuud tsükkel normaliseerub.Raseduse olemasolu on vähetõenäoline., kuid siiski soovitan teha test. Kui selgub, et olete rase, siis pillide lühiajaline võtmine ei mõjuta raseduse jätkamist. Dr kadastik