seenhaigus 16.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Naisel on tupeseen(pärmiseen), tõenäoliselt ka endal. Klotrimazoli ravi ei ole aidanud. Segab väga tugevalt suguelu ja eriti valulik naisele peale vahekorda järgmisel(tel) päevadel. Siis on seent rohkem. Kas ja milline peaks olema ravi, mis oleks tulemuslik?
Samuti küsimus- peale epiduraaliga sünnitust on naisel seksuaalne tupe-kliitori tundlikus peaaegu olematu. Kasutab ka hormoonspiraali. Millest tingitud see võib olla ja mis oleks ravivõimalus?
Lugupidamisega
Ainar

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Ainar,
tupeseen on sage probleem nii raseduse ajal kui ka peale sünnitust. Sageli korduva seeninfektsiooni ravi lokaalsete vahenditega pole tavaliselt enam tõhus ja soovitav on teha seenevastast ravi suukaudsete tablettidega ( Fluconazol).
Peale sünnitust, eriti imetamise perioodil, on libido langus tavaline: kliitori tundlikkus võib olla sünnituse järgselt langenud, kuid see taastub iseenesest, mingit ravi pole vajalik teha. Nii sünnitusjärgne periood ise oma hormonaalsete muutustega organismis kui ka hormoonspiraal(harva) on libido languse põhjuseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tupeseen

Kas tupeseen või üldse tupepõletikud mõjutavad ka partnerit?
Kuidas saaks koduste vahenditega tupeseene vastu võidelda?
Ette tänades!

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Analoogsele küsimusele on korduvalt vastatud. Nii korduma kippuv tupepõletik kui seenhaigus vajab ravi koos kõigi partneritega. Sisestaga otsingusse tupeseen või seenpõletik ja saate lugeda ...

Loe edasi

ja veel..

kas tupe seenhaigusega vöib koos esineda ka urineerimisel valu? Tänan juba ette, Kristin

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Tupe seenhaigus võib põhjustada punetust ja kipitustunnet välisgenitaalidel ning sellega seoses ka valulikku urineerimist.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi