Emakakaela uuring 14.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,

Sain täna arstilt saatekirja kolposkoopiale, esialgseks diagnoosiks on PAP III A HSIL CIN 2 PAP II.
Kuidas sellest aru saada ja mis see tähendab?

Lugupidamisega,
Nele

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Nele!
Kahju, et unustasite kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi.

Eestis on günekotsütoloogilise uuringu ehk PAP testi ehk rakkude uuringu emaka kaela kanalist ja emaka kaelalt uuringu normiks kuni PAP II.
PAP III A on patoloogilline ja viitab rakkude muutustele. Suure tõenäosusega on see võetud emaka kaelalt.

HSIL (high-grade squamous intraepithelial lesion) - kõrge astme lamerakuline intraepiteliaalne lesioon.
Võib viidata väljendunud düsplaasiale - 70-75 % histoloogias CIN II

CIN 2 = CIN (cervical intraepithelial neoplasia) emakakaela intraepiteliaalne neoplaasia, mis jaotatakse 3 raskusastmesse:
CIN II mõõdukas e keskmine düsplaasia

CIN II ravi
Soovitatav ravitaktika on emakakaela kirurgiline ravi (konisatsioon)

Kui olete noor, alla 35, siis enamasti on muutused seotud kas põletikega emaka kaelal, mida soodustavad spiraali niidid jm., kindlasti on Teile tehtud HPV uuring, inimese papilloomiviiruse uuring, mille kõrge riski tüved põhjustavad muutusi emaka kaelal.

Lugege juurde www.ens.ee
EMAKAKAELA VÄHIEELSETE SEISUNDITE DIAGNOOSIMINE, JÄLGIMINE JA RAVI.

Vajate edasisi uuringuid ja ravi. Üks uuringu meetoditest ongi kolposkoopia.
Ise saate mitte suitsetada, kasutada kondoomi ja külastada 2x aastas naistearsti.
G.Litter
www.naistearst.ee