rasestumsvastane vahend loette 01.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas kõik rasestumisvastased Loette roosad tabletid on ühesuguse toimega, avastasin et hakkasin võtma alumisest reast, jäi märkamata, et ülemisel real rohelisel taustal on märge "alusta siit". Kuidas edasi toimida, kui vales järjekorras võetud?
Tänan,
Naima

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tee. Kõik roosad on ühe toimesisaldusega, seega vahet pole . Valged on platseebotabletid, mis ei sisalda üldse toimeainet. Need on mõeldud vabaks nädalaks, kus peaks algama menses. Osadel pillidel need üldse puuduvad ja naine teeb ise 7 päevase tabletivaba aja, selleks et peale vahet uuesti alustada uue karbiga. Platseebo on selleks et naine võtab neid pidevalt ja lihtsalt ei lähe segamini ega unusta need igal õhtul võtmast. Teie sööge igal juhul kõik roosad tabletid ära ja alles siis asuge valgete juurde või teete vahe ja alustate kohe e nädala pärast uue karbiga. DR kADASTIK