vale tablett 20.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure...Olen kasutanud rasestumisvastaseid tablette Loette 3 kuud ja kõik on hästi sujunud. Alustasin nüüd uu lehega. Jõudsin ära võtta kolmapäevase ja neljapäevase tabletti, kuid reedese asemel liikusin kogemata noolega valele poole ja võtsin kolmapäevasele eelnenud teisipäevase tableti. Nüüd otsustasingi reedese sinnapaika jätta ja võtsin sisse laupäevase (mida oleksingi pidanud tegema, kui oleksin kõike õigesti võtnud). Kuna infolehelt lugesin, et kõikides Loette roosades tablettides on võrdne koostis toimeainet, arvasin, et teen niimoodi toimides õigesti. Küsimus siis selline, kas tegin õigesti või võib see tablettide toimet vms. siiski kuidagi mõjutada?
ette tänades, e

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Toimisid õigesti, kõikides 21 tabletis on ühesugune toimeaine kogus ja päevad on märgitud selleks, et täpselt teada, kas konkreetsel nädalapäeaval on ikka pill võetud.
dr.K.Seemen