Põletik 29.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 22 neiu. 2 aastat tagasi oli minu elukaaslasel eesnäärme põletik, mida raviti antibiootikumidega, kuid põhjus jäi välja selgitamata. Kuid põletikud hakkasid korduma iga paari - kolme kuu tagant ja tavaliselt määrati raviks antibiootikume.Pool aastat tagasi vahetas elukaaslane arsti ja kohe oligi põhjus käes - leiti bakter ja ravimid kirjutati meile mõlemale Glacid SRi, kuid paar nädalat peale ravikuuri lõppu tuli põletik jällegi tagasi ja tehti uued uuringud ning leiti ka teine bakter (mingi fecalis) ja meile mõlemale määrati Nolicini.Kümme päeva oleme neid juba võtnud kui temal jrele pole andnud ja nüüd on ka minul naba juures selline imelik tunne nagu torked ja ajab tihedamini pissile. Ei oska enam midagi ette võtta, tehtud on ka suguhaiguste testid mõlemal ja need olid korras.
Mida ma tegema peaksin ja millise arsti juurde pöörduma?
Kas on võimalik, et mees on antibiootikumide suhtes juba immuunseks muutunud ja need ei mõju enam talle?
Veel on mul olnud juba pikemat aega kõhus valud hommikut peale söömist?Selline tugev torkav valu ja kõht tõmbab nagu krampi korraks kuid mitte pikalt.Kas need asjad võivad omavahel seoses olla?
Kõhuvaluga käisin perearsti juures, tehtiainult vereproov ja öeldi, et kõik on korras ning midagi rohkemat ei uuritud.
Ehk oskate aidata, et millse arsti juurde ma pöörduma peaks ja mida tegema (mis uuringuid).
Vastust ootama jäädes,
Maarika

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Olete saanud mõlemad tublis koguses antibiootikume,aga kirjas jääb lahtiseks küsimus,kas enne nende ravimite määramist määrati ka tundlikkus e.antibiogramm.Juhul,kui olete nimetatud ravimite suhtes resistentsed,siis on soole normaalne mikrofloora häirunud ja see võib anda ka kõhuvalusid ning ka valulikku urineerimist.Võiks paluda perearstil välja kirjutada süsteemseks raviks võimaliku kandidoosi korral Fluconasool kapslid .Mõlemad mehega võtke nädalas üks kapsel Fluconsooli 150 mg koos rohke veega.Ja sellest peaks piisama. Edu soovides,Maie Väli