hormoonsüsti tagajärg 05.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Mul on selline mure. Novembris tehti mulle seoses artroosiga, põlve, hormoonsüst. Arst hoiatas, et menstruaaltsükkel võib korrast ära minna. Nüüd see ongi käes. Kui enne oli tsüklivahe väga suur 34-38 päeva, siis nüüd käivad päevad ca 19-20 päeva tagant(tsükkel on mul eluaeg ebakorrapärane olnud) Veritsus on ühel kuul väga tugev, teisel pole ollagi, ainult määrib.
Kas kellegil on seoses hormoonsüstidega sarnaseid kogemusi? Kui kaua selline kõikumine võib aega võtta. Ja kas tuleks tsükli "paikarappumine" ära oodata või pöörduda siiski naistearsti poole?
Ise olen 34 aastane.

Tänan
N.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antud hormoonpreparaadid võivad tõesti menstruaaltsükilt muuta, seda enam kui teil on kogu aeg olnud ebakorrapärased. Kui teil on tsükkel korrapäraselt 19-20 päeva vahega, siis ehk kannatate oma ravi aja ära. Kui teid see häirib ja veritsus on väga ebakorrapärane (pikalt veritsused jne), siis pöörduge günekoloogi poole. Ravi lõppedes tsükkel reeglina taastub 2-3 kuu möödiudes. Dr Kadastik