progesteron 20.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kui praegu vajan raseduse IVF (7 nädal) toetuseks Lugesteron 100 ja saan seda 600 mg ja progesteroni tase on tänu sellele normaalne, siis kas igal juhul hakkab organism ise 16-18 nädalal ise hormooni tootma või on ka võimalus, et tuleb lõpuni lugesteroniga jätkata ? Olen üle 45 :)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kollaskeha hormooni peate võtma kuni 18-nda ras nädalani, edasi võtab funktsiooni üle platsenta, siis te ei pea enam juurde võtma. Igal juhul platsenta on selleks ajaks võimeline tootma seda hormooni. Dr Kadastik