menstruaaltsukli probleemid 30.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, probleem on seoses sellega, et u poolteist nädalat tagasi tekkis mul veritsus,mida ei peaks olema. See ei ole suur, aga selline määriv. Olen tegelikult teie patsient Tartus. Aasta alguses oli mul vastupidine probleem. Võtsin sellel ajal Harmoneti,olin võtnud seda juba u 2a. Igatahes, veritsus päevade ajal hakkas vähenema.Te soovitasite pidada paar kuud tablettidega vahet ja u maikuust soovitasite võtma hakata Triminuletti.Päevad taastusid ja kõik oli korras, aga nüüd tekkis ootamatu veritsus.See on kestnud u poolteist nädalat ja ma ei oska midagi teha.

Arsti vastuvõtule minekuga on pisuke probleem, sest olen hetkel Ameerikas ja kavatsen siia veel nii mõnekski kuuks jääda.Kas oskaksite mingit nõu anda, miks see veritsus tekkis ja mida ette võtta.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui pille kasutades tekib tsüklihäire võiks kõigepealt mõelda, ega ei ole Teil kogemata mõni tablett vahele jäänud või kahe tableti vaheline aeg liiga pikaks veninud. Tsüklivälist määrimist ja tableti rasestumisvastase toime kahanemist võib põhjustada ka kõhulahtisus, oksendamine või teiste ravimite kasutamine.

Välistama peaks ka raseduse (kui olete eelnevalt unustanud pilli jne), selleks võiksite teha rasedustesti.

Põhjuseks võib olla ka põletik. Sageli aga kaasneb põletikuga halvalõhnaline või rohke voolus ning valud alakõhus.

Stress, pinge ja ajavahe võivad põhjustada tsüklihäireid, mida tavaliselt küll pillide kasutajatel ei esine, kuid arvestada võiks ka nendega.

Soovitan võtta selle ravimilehe lõpuni. Kui määrimine jätkub ka järgmise tabletikuu jooksul, või kui veritsus peaks minema rohkeks või tekkima valud või palavik ,peaksite siiski leidma võimaluse külastamaks naistearsti.

Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Üleminekuea probleemid.

Tere.
Olen 54 aastane naine.Olin 50,kui mul tekkisid tervisega tõsised probleemid-vererõhk kõikus.Tavaliselt oli ta mul madal, siis kerkis 200/110.Tarvitasin esialgu plaastreid,siis Activelle tablette.Lõpetasin ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Hormoonide taset saab ja tulebki mõõta günekoloogi juures enne kui hormoonravi jätkata ja otsustada,milline preparaat on Teie jaoks kõige sobilikum.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

Üleminekuea probleemid-unetus

Tere.
Olen 46 aastane naine ja selle aasta kevadel tekkisid esimest korda menstruaaltsükkliga probleemid nimelt vereeritus ei lõppenud ära,kestis juba kaks nädalat.Pöördusin arsti poole ,kus siis ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruaalsüklihäired ja unehäired on tüüpilised üleminekuea probleemid. Hiljem võivad lisanduda ka kuumahood, öised higistamised jne. Lahenduseks on hormoonasendusravi, mis reguleerib tsüklit ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi