menstruaaltsukli probleemid 30.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, probleem on seoses sellega, et u poolteist nädalat tagasi tekkis mul veritsus,mida ei peaks olema. See ei ole suur, aga selline määriv. Olen tegelikult teie patsient Tartus. Aasta alguses oli mul vastupidine probleem. Võtsin sellel ajal Harmoneti,olin võtnud seda juba u 2a. Igatahes, veritsus päevade ajal hakkas vähenema.Te soovitasite pidada paar kuud tablettidega vahet ja u maikuust soovitasite võtma hakata Triminuletti.Päevad taastusid ja kõik oli korras, aga nüüd tekkis ootamatu veritsus.See on kestnud u poolteist nädalat ja ma ei oska midagi teha.

Arsti vastuvõtule minekuga on pisuke probleem, sest olen hetkel Ameerikas ja kavatsen siia veel nii mõnekski kuuks jääda.Kas oskaksite mingit nõu anda, miks see veritsus tekkis ja mida ette võtta.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui pille kasutades tekib tsüklihäire võiks kõigepealt mõelda, ega ei ole Teil kogemata mõni tablett vahele jäänud või kahe tableti vaheline aeg liiga pikaks veninud. Tsüklivälist määrimist ja tableti rasestumisvastase toime kahanemist võib põhjustada ka kõhulahtisus, oksendamine või teiste ravimite kasutamine.

Välistama peaks ka raseduse (kui olete eelnevalt unustanud pilli jne), selleks võiksite teha rasedustesti.

Põhjuseks võib olla ka põletik. Sageli aga kaasneb põletikuga halvalõhnaline või rohke voolus ning valud alakõhus.

Stress, pinge ja ajavahe võivad põhjustada tsüklihäireid, mida tavaliselt küll pillide kasutajatel ei esine, kuid arvestada võiks ka nendega.

Soovitan võtta selle ravimilehe lõpuni. Kui määrimine jätkub ka järgmise tabletikuu jooksul, või kui veritsus peaks minema rohkeks või tekkima valud või palavik ,peaksite siiski leidma võimaluse külastamaks naistearsti.

Tervitades Aire Sekavin