emakakaela kitsenemine 04.02.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Et spiraali emakasse viia on vaja ka teatud ava. Minul pidi emakakaelas olema ainult nööpnõelapea suurune avaus, mille kaudu pole võimalik spiraali paigaldada. Milles võib selline asi olla tingitud? Mis võivad olla tagajärjed?
Olen praegu 42 aastane. Sünnitanud 2 last ja kasutanud enne ka spiraali. Viimane eemaldati 2002 aastal. Menstruatsioon kestab praegu ainult 1 päeva, varem 4-5 päeva.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Emakakael pisut avaneb menstruatsiooni ajal, seega asetataksegi spiraal sel ajal. Kui te olete sünnitanud ja varem on spiraal pandud, siis probleemi ei tohiks olla. Tõenäoliselt on teie emakakaela välissuue, mida arst näeb vaatlusel väike. Põhjuseks võib olla ka läbipõetud emakakela põletik, mis ahendab avaust, kuid võib olla ka lihtsalt teie omapära. Kui teil mensesed käivad, siis igal juhul avaus on olemas ja spiraali saab panna. Harvadel juhtudel vajalik emakakaela laiendamine . Seda võib teha ka narkoosis. Dr Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

emakakaela ektoopia

Tere!

Kas emakakaela ektoopia takistab rasestumist?

Ette tänades,
H.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

tere!
Emakakaela ektoopia ei mõjuta rasestumist mitte sugugi.
K.Seemen

Loe edasi

emakakaela haavandi kõrvetamine

Miks ei ole soovitav sünnitamata naistel emakakaela haavandi kõrvetamine?Mis võib hiljem sünnitamata naistel kaasneda emakakaela kõrvetamisega?Kas see mõjutab sünnitamist, vahekorda jne. ja kuidas?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Sünnitama naistel on tavaliselt tegemist füsioloogilise emakakaela silinderepiteeli väljapöördega ehk limaskestamarrastusega.
Kui PAP-analüüs vähirakkudele, analüüsid klamüdioosile ...

Loe edasi

Naistehaigused

Mis uuring on kolposkoopia

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kolposkoopia on uuring, mille käigus vaadatakse emakakaela kolposkoobiga. Kolposkoop on 10-40 korda suurendav instrument, mis võimaldab emakakaela täpsemalt uurida. Vajadus kolposkoopiaks tekib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi