Higistamine 30.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,olen 28 aastane naine.Õpin ülikoolis ning pean loengutes istuma teiste tudengitega koos.Ebameeldivaks teeb aga loengus olemise see,et higistan väga palju.Kaenlaalused pidevalt märjad.Piinlik on!
Loengu ruumid on palavad,aga minul on alati külm ning sealjuures ikkagi higistan!Käed ja jalad on ka mul ebaloomulikult külmad.Ka elukaaslane imestab.
Olen naine,kes on pidevalt olnud kimbatuses vistrikega.Vistrikud on nii näo kui ka selja piirkonnas.Kas tegemist võib olla hormonaalse tasakaalu häiretega või on asi millegis muus?Kuidas saaksin ebameeldivast higistamisest lahti?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitaksin tõepoolest alustada kas endokrinoloogi või nahaarsti konsultatsiooniga. Liighigistamise põhjuseks võib olla kilpnäärme haigus. Lihtsaimaks abistamismeetodiks, kui higistavad ainult kaenlaalused on antiperspirandi (mitte deodorandi) kasutamine. Väga palju võib abi olla Botoxi süstidest, kuid ravi on suhteliselt kallis. Süste teevad nahaarstid. Väga tõsistel juhtudel võib kõne alla tulla ka operatsioon (sümpatektoonia).
Sisestage avalehel olevasse otsingusse *higistamine*. Saate lugeda erinevate arstide arvamusi ja soovitusi liighigistamise kohta.
Vistrike esinemine näol ja seljal võib olla tingitud liigsest meessugu hormoonist organismis või karvanääpsu liigsest tundlikkusest androgeenide vastu. Hormoonanalüüsid saab teha nii naistearst kui endokrinoloog (loomulikult ka perearst ja nahaarst). Akne ravi määrab Teile nahaarst. Kui kasutate rasestumisvastaseid tablette, võiks valida preparaadid, mis langetavad testosterooni sisaldust veres enam (Diane 35, Jeanine)
Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Öine higistamine

Tere

Minu probleemiks on öine higistamine, mis esimest korda toimus juba üle poole aasta tagasi. Seostasin seda tol hetkel sellega, et just olin hakanud tarvitama Visannette (nimelt eemaldati ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
suurenenud higistamine Visannette kuuri ajal on suhteliselt sage kõrvaltoime. Peale ravikuuri lõppu kuumahood reeglina kaovad. Võimalik, et suurenenud higistamine on seotud pikaajalise Visannette ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi