Pärast aborti? 16.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE!Olen 20.neiu, viimane menses oli 2.juunil. Rasedust (minu esimest) hakkas test alles näitama 18. juulil. Muidu oli kõik korras ja raseduse tundemäke rohkem, kui küll. Muret tegi 5.augustil õrnalt määrima hakkav voolus. Naistearst suunas mind Keskhaigla ultrahelisse, kus pandi diagnoosiks tühi lootemuna, lopergune. Arst teadis öelda, et varem või hiljem katkeb selline rasedus ise ja määras 10. augustiks puhastuse (või kuidas iganes seda potseduuri ka ei nimetata). Juba järgmisel päeval peale raseduse katkestamist oli mensese taolisest eritusest (mis pidavat olema) järgi vaid veidi määriv pruumikas voolus. Samuti suutsid mind ärevusse ajada tuttavad, kes teadsid rääkida protseduurile järgnevast ravikuurist.

Loomulikult olen uurinud Keskhaigla naistekliiniku valvetelefonil, kas kõik on ok. ja nemad kinnitavad, et variante on igasuguseid ja arvavad minu tervisliku seisundi normaalse olevat. Kuna aga rasedusepeetus, sellega kaasnenud katkestamine, üleelamised ja soov kunagi veel rasestuda ning lapsi saada teevad ettevaatlikuks siis arvasin targemaks teilt üle küsida.

Kas on normaalne, et peale aborti kaob nii ruttu veritsus?

Kas raseduse katkestamine ei eelda pärast ravikuuri, kui minu tervislik seisund muidu hea on?

Kas on normaalne, et viimastel päevadel on tekkinud tupes valud, lihtsalt valutab?Muidu olen täitnud kõik nõuded, vahekorrast hoidumine, rasestumisvastased tabletid ja muu selline. PS. Palavikku õnneks siiani olnud ei ole.Ette tänades.Murelik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale aborti võib määrida 1-2 nädalat pruunikat eritist, vahel aga see periood on lühem.See on individuaalne. Kui teil on kõik korras, siis ei ole vajalik protseduuri järgne ravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Seljavalu pärast vahekorda

Tüdrukul on alati seljavalu pärast vahekorda, milles võib asi olla. Viimased 3 kuud pole midagi muutunud. Enne mind oli ta süütu, vanust 18. Varem pole seljaga probleeme olnud ja nüüd ka ainult pärast ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kindlasti peaks Teie partner pöörduma naistearsti vastuvõtule, et selgitada sellise valu põhjus( teha analüüsid, ultraheli uuring jm.)

Loe edasi

rasestumine pärast aborti

Palun öelge, kui pärast aborti on tekkinud tüsistused ja rasestuda enam ei saa, kas siis pole nagu enam üldse mingit ravimise võimalust?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kindlasti on tänapäeval võimalusi rohkem kui kunagi varem. Mida täpselt teha, sõltub tüsistusest. Dr Kadastik

Loe edasi

menstruatsioon

Tarvitasin pille Logest umbes aasta. Nüüd otsustasin pillide võtmise lõpetada pärast viimast menstruatsiooni. Millal peaks nüüd päevad algama, kas samal ajal kui tavaliselt või veidi hiljem?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioon algab tavaliselt 28-30 päeva pärast ( viimase menstruatsiooni I päevast lugedes).
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi