imelik hääl 07.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! mul on selline probleem, (see võib tunduda teile naljakas, aga minule mitte) et kui hommikul üles ärkan, õigemini veel voodis olen ja silmad avan, ja kui end liigutan siis tuleb tupest mingi hääl, see on selline nagu õhk oleks tuppe läinud ja siis sealt nüüd liigutuse peale väga inetu häälega välja tulnud (see hääl meenutab sellist, mida tekitab ka pärakust väljatulevad gaasid)..seda häält võib ka kuulda, kui istud näiteks imelikus asendis, või teed aeroobikat ning venitad ennast. mul on olnud väga piinlike hetki sõpradega koosolles, aga olen alati nalja selle kallal visanud. aga see probleem on mul olnud juba pool aasat ning ma olen väga õnnetu selle üle, ei oskagi midagi ette võtta? äkki oskate teie aidata, et mis võiks teha või mis asi see üldse on? olen väga õnnelik, kui leiaksite minu probleemile lahenduse! ette tänades! marleen

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Mõtle järele, kas on viimasel ajal midagi muutunud, mis võiks põhjustada sinu probleemi- õhu sattumise tuppe. On see probleem tekkinud sünnituse järgselt? Üheks põhjuseks võib olla sexi-tehnika, s.t. vahekorra ajal sattub õhku tuppe , mis siis hiljem liigutades väljub. Abi võiks olla tupelihaste harjutustest.
dr. Katrin Seemen