tere 28.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 17.aastane ja mul on järgmine mure:selle kuu jooksul(Novembri) on olnud mul juba 3 korda menstruatsioon .Menstruatsioon on toimunud nädalase vahega. Varem on päevad möödunud tugevate valudega ,kuid nüüd pole valusid olnud. Kuid kas see võib olla tingitud sellest,et 11 november tarvitasin ma Postinor´i tablette . Aborte pole ma kunagi teinud ja ka rase pole olnud. Kuhu ma peaksin pöörduma ja mis see võiks olla?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Postinor põhjustab menstruaaltsükli häireid, peale tableti võtmist tekib sageli vereeritus. Menstruatsioon reguleerub peale seda ise. Kui veritsused jäävad ka järgmisel kuul püsima, pöörduga naistearsti poole.
dr. Seemen