Pillide negatiivne mõju 29.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane neiu ja hakkasin kasutama beebipille Jeanine. Olen neid võtnud ühe kuu. Mu ema aga ütles mulle, et need võivad ka mõjuda halvasti, et ärgu ma neid ikka võtku. Et iial ei tea, mis kuskil kasvama hakata võib ja pärast ei saagi lapsi ....
ühesõnaga, on see võimalik, et pillid mõjuvad halvasti?
Ja kui nüüd mõtlema hakata, siis mu rinnad on kõvad küll, keskel on tihedam ja kõvem kogumik, mõlemas rinnas. Seda saab ju seletada sellega, et keha alles harjub pillidega.
Aga ei tahaks muretseda, ehk seletate mulle?

ette tänades

e

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Emad muretsevad alati. Pillid ei põhjusta lastetust. Küll võib põhjustada aga lastetust soovimatu raseduse tõttu tehtud abort.
Pillide võtmisega võib kaasneda esimestel kuudel veritsusi, iiveldust, rindade hellust- see on normaalne reaktsioon. Muretsemiseks pole seega põhjust.
dr. Seemen