hormonaalsed muutused? 22.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mure järgmine: juba tükk aega võtan Jeanine tablette, päevad on regulaarsed. Hormoonide kõikumine on ennegi probleeme tekitanud - kui tablette ei söö, siis langeb kehakaal, hakkan higistama ja tekib akne. Paar päeva tagasi algasid päevad tohutute valudega, tavaliselt läheb valu üle. Nüüd lisandus peavalu, silmad valutavad ja kardavad valgust, mul on külma- ja kuumahood, ma higistan, jalad valutavad, nahk valutabja kuumab. Ma ei saa enam üldse aru, mis toimub. palavikku ei ole. Üritan tööl käia, aga sellise peavalu vastu ei aita midagi - olen 400 mg-st Ibumetini võtnud, aga ei aita. Kelle poole peaks pöörduma? Kas tegu võib olla hormoonidest tingitud sümptomitega? Millest selline asi ühel 22-aastasel inimesel juhtuma peaks?
Ette tänades,
V Tartust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud V Tartust!
Vajate naistearsti jures uuringuid põletikele ja nõstamist.
Reserveerige koheselt aega naistearsti vastuvõtule.
Naistearst G.Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Hormonaalsed häired

1) Kas hormonaalsed häired võivad põhjustada pidevaid ja korduvaid meeleoluhäireid? Kuidas eristada, et need on just sellest tingitud? Milliste ravimitega tuleks ravida hormoonsüsteemist tingitud meeleoluhäireid? ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Päris kindlasti ei ole hormoonspiraal ainuõige vahend.Kuna Teil menstruatsioonid on olemas ja pigem sagedamini kui varem,siis võiks diagnoosi täpsustamiseks ja õige ravi määramiseks kontrollida ...

Loe edasi

Valulikud rinnanibud

Tere! Olen 44-aastane naine, menopaus diagnoositi 4 aastat tagasi. Muret teevad valulikud rinnanibud. Häiriv valulikkus on kestnud nädala. Mis võiks olla selle põhjuseks?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
valulikud rinnanibud võivad olla seotud erinevate põhjustega. Põhjuseks võivad olla hormonaalsed muutused naise organismis, sealhulgas muutused nii premenopausis kui menopausis ning hormoonasendusravi. ...

Loe edasi

Hormonaalsed probleemid?

Tere.
Olen 31aastane naine. Mul on probleeme näonahaga, vistrikud tekivad lõuale enne menstruatsiooni verejooksu algust mõned päevad. Lisaks on juuksed lahti ja meelekohtadelt on juuksed hõrenenud ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Menstruatsioonieelne vistrike teke näonahale esineb paljudel naistel ,ilma et esineks mingi hormonaalne häire.Kuna kaebate,et ka juuksed on lahti,võiks esmalt pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.Kontrollida ...

Loe edasi

Tupesisesed rasestumisvastased tabletid

Kas tupesiseseid rasestumisvastaseid tablette võib kasutada pidevalt? Hormonaalsed rasestumisvastased tabletid teevad tuimaks ning ei ole huvi ka seksi vastu.
Või on olemas veel mõni vahend? Sünnitanud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Pidevalt, kuid mitte iga päev.
2. Võimalusi on palju. Pöörduge naistearstile.

Loe edasi

beebipillid

Selline küsimus, et kas antibeebipillide kasutamine võib mõjutada huvi seksuaalelu vastu. Olen enda juures tähele pannud, et pärast tablettide võtma hakkamist (kasutan Merciloni), puudub igasugune huvi ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Kahjuks on see tõesti nii,et hormonaalsed rasestumisvastased tabletid põhjustavad sageli kõrvaltoimena libiido nõrgenemist.Konsulteerige oma günekoloogiga ja võib-olla proovida mõnda teist kontratseptiivumit ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi