hormoonravi eakale 07.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas 78 aastane naine võib tarvitada hormoontablette, kui tal on raskekujulised südame-rütmihäired, kõikuv vererõhk (kohati liiga kõrge, nii et vajab kiirabi sekkumist), lisaks tarvitab tugevaid rahusteid ja uinuteid, südame- ja vererõhuravimeid? Tal on eemaldatud emakas ja munasarjad juba aastaid tagasi. Kas võib karta ravimite kahjulikku koosmõju?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Kindlaid vanusepiire hormoonasendusravi alustamiseks ja lõpetamiseks pole, kuid 78-aastane naine võiks osteoporoosi tõttu kasutada alternatiivseid ravimeetodeid, mille valik on praegu piisav. Kui põhiprobleemiks on tupe limaskesta kuivus, võiks kasutada östrogeen-salvi. Südame-veresoonkonna haigustest on südameinfarkt kindlaks vastunäidustuseks hormoonasendusravis .
Lugupidamisega, K.Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

kliimaks

Kas kliimaksi vaevuste vähendamiseks(kuumahood,valutavad jalad,rahutu uni jms.) kasutatav hormoonravi ja kilpnäärme alatalitluse ravi sobivad kokku?
Aitäh vastuse eest!

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Olge mureta,need ravimid sobivad ideaalselt kokku.

Loe edasi

hormoonravi

Tere!

Olen saanud kunagi (vist) hormoonravi, sest menstruatsioon ei olnud veel 16 eluaastaks alanud ja siis tuli stimuleerida. vahepeal aga olid tsüklihäired ja seda raviti minu mäletamist ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere,Kaie! Chlostilbegyt on tegelikult antiöstrogeen(seega mitte hormoon,vaid ovulatsiooni stimulaator).Kui see ravim reguleeris Teie menstruatsioonitsükli,siis hormoonravi Te otseselt saanud ei ole.Nii ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi