hiv ja testimine 13.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen juba viimased 4 kuud olnud täiesti endast väljas pärast juhuslikku üheöösuhet, mis oli kohutav viga. Hakkasin pärast seda nimelt ülejärgmisel päeval köhima. Tegemist oli vastikult kuiva köhaga ja pärast internetist lugemist, et see on hiv nakkuse tunnus sattusin loomulikult kohutavasse paanikasse. Sellele järgnes see, et ärkasin mitmel ööl täiesti higisena üles ja jäin märkimisväärselt kõhnemaks, pikka aega püsis ka väike palavik. Nüüd on sündmusest möödunud 4 kuud. HIV test, mida olen korduvalt teinud on 4 kuu möödudes negatiivne. Olen jätkuvalt paanikas ja depressioonis millest kuidagi üle ei saa (ka antidepressant ei aita enam). Olen lugenud internetist HIV 2 ja harva esinevate HIV tüvede kohta. Kas meil Eestis tehtavad testid tuvastavad need kindlasti? Kui täpsed on testid, mida Eestis kasutatakse? Kuidas saaksin veenduda, et ei ole nakatunud?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Usun, et kui nakatumise võimalusest on möödas rohkem kui neli kuud, siis pole Teil küll vaja muretseda võimaliku HIV nakkuse pärast.

Eestis saab teha uuringuid ka HIV-2 suhtes, aga selleks tuleb Teil pöörduda otse Tallinna Merimetsa haiglasse, kus asub meie vabariigi referents laboratoorium.

Lugupidamisega ja vabandustega hilinenud vastuse pärast,

Airi Põder