carcinoma basocellulare 09.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere. Tahaks teada Teie arvamust kui ohtlik see diagnoos on. Veel soovin teada, kas on mingid piirangud. Kas kosmeetikul vöib kord kuus massase ja maski teha, kuna nahk on väga kuiv.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Basalioom ehk teisisõnu basaalrakuline nahavähk on kõige sagedasem nahakasvaja, mis esineb peamiselt kesk- ja vanemaealistel inimestel. Oma kulu poolest on basalioom nahavähkidest kõige leebem, sest annab siirdeid üliharva ja inimese eluiga seega ei lühenda.
Siiski, basalioomid tekivad tavaliselt kroonilise päikesekahjustuse foonil ja kui inimesel on üks basalioom olnud, võib tulevikus neid teisigi tekkida.
Seetõttu soovitan enne näoprotseduuridele minekut kahtlased sõlmed näol lasta nahaarstil eelnevalt üle kontrollida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram