Nahal olevad punased kõrgemad laigud 08.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes nädal aega tagasi tekkis seljale punased laigud, mis olid kuplade moodi. Kõhupeale tekkisid paar kolm väiksemat laiku. Üks laik on väikeste villidega. Pildil olev olukord on tänane ja vist on natuke taandunud ja enam nii kõrged laigud ei ole. Oleme määrinud neid apteegi rohtudega, mis on nahakahjustuste vastu. Laigud ei sügele, aga natuke ebameeldivus tunnet ja kihelust tekitavad. Mingisugust allergiat ei ole enne olnud. Mis see olla võiks? Panin aja tasulise nahaarsti juurde. Kas on sinna mõtet minna või peaks selline asi ise taanduma?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ma näen pildilt ainult osa lööbes, aga kahjuks mitte tervikpilti. Kui lööve on ainult ühel kehapoolel ja keskjoont ei ületa, siis võiks kahtlustada ka vöötohatist, aga kui lööve on nii vasakul kui paremal kehapoolel, siis pigem dermatiiti või ekseemi.
Ma arvan, et arsti jurude on kindlasti mõtet minna, et nahalöövet terviklikult hinnata ja ka vastavad ravimid välja kirjutada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram