Pidev põskede õhetamine 14.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mulle valmistab probleemi pidev põskede õhetamine. Pole isegi oluline mis sündmus aset on leidnud ikkagi lähevad need punaseks ja mõnikord püsivad punased terve päeva. Täiesti normaalsed pole põskede värvus olnud juba 7 aastat, pidevalt on nad rooskad või siis punased (nagu pildi pealt on näha). Punaseks lähevad ainult põsed, ülejäänud (nina, otsaesine) on täiesti normaalse värvusega. Talvel külma ilma ja suvel sooja päikese käes läheb paljudel inimestel põsed punakaks, kuid kui mul läheb, siis punteus/õhetamine kestab pikka aega, paremaks läheb siis, kui nt istun rahulikult ja hingan sisse-välja. Väga tüütuks on läinud põskede õhetamine. Kas oleks kuidagi võimalik seda ravida? vähendada?
Olen 19-aastane, teen sporti juba viimased 3 aastat (käin jooksmas). Ei suitseta ega ka tarbi energiajooke ja muid karastusjooke. Söön pidevalt juur, ja puuvilju ning võtan D-vitamiini (eriti talvel)

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Põskede punetus on sageli seotud sellise nahaprobleemiga nagu rosaatsea.
Tavaliselt selline punetus ise üle ei lähe, kuid ka väga tõhusaid ravimeetodeid on üsna kasinalt. Võimaluse korral tuleks punetust esile kutsuvaid situatsioone vältida (nt. kuumad joogid, saun, liiga kuum dušš, tuulise ilmaga välja olemine, päike jne.). Nahahooldustoodetest võiks proovida Quasix geeli või kreemi (saab apteegist või ka otse maaletoojalt, kelleks on AS Kevelt).
Tulekul olevat ka üks uus naharavim, mis ahendab näo veresooni. Eestis pole see veel kättesaadav, kuid see on ainult aja küsimus, millal saab seda kasutama hakata.
Muudest ravimeetoditest võiks olla punetuse puhul efektiivne laserravi. Laserravi võimaluste osas soovitan konsulteerida oma elukohale lähima nahaarstiga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram