Pruunid laigud bikiini piirkonnas 15.06.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kristi Abram, millega võib olla tegu? Olen mures.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilt on natuke udusevõitu, aga laikude kuju järgi vaadates võiks olla tegemist värvilise kliiketendustõvega, mida põhjustab nahal elav suhteliselt ohutu pärmseen.
Võite proovida raviks klotrimazoolkreemi 2 x päevas (on saadaval apteegis ilma retseptita).
Kui laigud kahe nädala jooksul ei hakka vähenema, tuleb arstile näidata, sest tegemist võib olla ka millegi muuga, mida foto järgi raskem tuvastada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram