Väljalangevad juuksed. 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on väga suur mure seoses juuste väljalangemisega. Olen 30a (naine),sünnitanud. Kasutan praegu antidepressante ja on ka krooniline kilpnäärmepöletik. Juuksed on lahtised juba umbes 4-5 kuud ja samuti on nad oluliselt öhemaks jäänud ning muutuvad kiiresti rasvaseks(pead pead pesema ülepäeviti). Olen kasutanud igasuguseid tablette ja sampoone, kuid abi leidnud pole. Kas ma peaks selle probleemiga pöörduma eraldi nahaarsti poole vöi saan kodus ise veel midagi ära teha?
Pikkust on 155cm ja kaal u.45kg.Minu psühhiaater ütles, et sellistel väikestel naistel ongi tihti probleeme juuste väljalangemisega ja et parata sinna ei saa midagi. Minul on aga hirm, et varsti mul polegi enam juukseid.

Ette tänades, Efka.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan, et juuste väljalangemine on seotud teie kilpnäärme haigusega. Kui põhihaigus paraneb, peaks ka juuste seisund paranema. Mõned juuksekasvu stimuleerivad suukaudsed preparaadid võivad ägestada kilpnäärme haigusi.