pigmendilaigud ja rvv 03.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Nahaarst soovitas mul hakata kasutama Credentials`i Hydro Q Fade formula pleegitajat, kuna näonahk on kirju, pigmendilaikudega. Samal ajal kasutan beebipille Novynette, mille kõrvalmõjudeks on märgitud ka pigmendilaigud. Soovin teada, kas võin jätkata Novynette võtmist? Kas sellisel juhul pleegitaja on ikka efektiivne?

Ette tänades,

murelik

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

PIGMENTATSIOONI RAVI HÜDROKINOONIGA.

Pigmentatsiooni eemaldamine on sageli osutunud raskeks probleemiks. Teile on määratud efektiivne vahend, mis on meil ainuke saadaolev hüdrokinooni sisaldusega pleegitaja. Pleegitamise ajal on soovitatud vältida kõiki pigmentatsiooni soodustavaid faktoreid, millest olulisemad on päikesekiirgus(ka solaarium) ja hormonaalsed rasestumisvastased preparaadid. Antud pleegitajat kasutatakse järjest seni kuni pigmentatsioon kaob, kuid mitte üle 5 kuu. Kui peale seda on vajadus raviefekti säilitada (geneetiliselt põhjustatud pigment või vältimatute ravimite kasutamine) tarvitatakse pleegitajat 2 korda nädalas.