Pigmentatsioonihäired 14.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas pigmendilaike saab eemaldada (Eestis) või ravida ja kas see on väga kallis? Millest see haigus üldse on põhjustatud? Mul on nimelt 8 aastat selja piirkonnas olnud pigmendilaike. Kas pigmendilaigud võivad laieneda aja möödudes?

Tänan!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Pigmentatsioonihäireid on mitmeid. Mis konkreetsel Teil on, peab kõigepealt kinnitama. Sellest ka tulenevalt ravivõimalused.

Pöörduge kõigepealt nahahaiguste arstile diagnoosi kinnitamiseks.