Kuivad, sügelevad pigmendilaigud 23.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Vasemal pool keha küljel on kuivad, aegajalt kihelevad, ketendavad ning punetavad pigmendilaigud (ca 7x7cm nahalapil), mida ajapiku järjest juurde ilmub. Aegajalt kaenlaalused lümfid suurenenud-valulikud (ei tea kas on sellega seoses, aga muud põhjust ei tea ka). Nüüdseks on sarnased laigud ka sama poole õlal.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Retirides on tõhus ravim ja tõhusatel ravimitel on sageli ka märkimisväärseid kõrvaltoimeid, punetus ja nahaärritus on Retirdese puhul tavalised.
Antud juhul tundub mulle, et probleem on selles, et kumbki arst pole selgust saanud, mis konkreetse probleemiga on tegu. Antud pilti vaadates on ka mul raske arvata, millega võiks tegu olla. Tavaliselt pigmendilaigud ei sügele. See, kas sügelemine on seotud laikudega või on täiesti eraldi probleem, teeb mind hetkel nõutuks.
Arvan, et kui probleem ei parane, tuleks uuesti nahaarstile pöörduda ja vajadusel koldest nahaproov võtta, et diagnoosi täpsustada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram