Kihelus 18.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mulle teeb pikemat aega muret kihelus tupe välisseinal. Olen naistearstil end kontrollida lasnud ja kõik proovid on korras. Väliseid märke ei tundu olevat, kas need võivad olla väikesed haavandid ja millega tasub proovida end ravida?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Enne kui asuda end ravima, tuleks siiski kindlaks teha haigus, mida ravida.
Kõige tõenäolisemaks põhjuseks, mis kutsub esile kihelust genitaalidel ja väikest haavandite teket nimetatud piirkonnas, on vaginaalkandidoos.
Vagnaalkandidoosi raviks mõeldud rohtusid väljastatakse aga apteegist ainult retsepti alusel, mistõttu Teil tuleks ikkagi arsti vastuvõtule pöörduda.