nahk koorub s6rmedelt 06.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Umbes n2dal aega tagasi hakkasid mu s6rmed sygelema, paari p2eva jooksul tulid mu s6rmedele v2ikesed sygelevad villid.hiljem l2ksid villid katki, ja nyyd koorub mu nahk lihtsalt s6rmedelt maha.s6rmed ei sygele praegu enam, aga tahaksin ikkagi teada, kas tegemist v6ib olla mingi haigusega, v6i lihtsalt vitamiinipuudusega(ma tean, et ville ravitakse tsingiga), v6i allergiaga?Elan ise hetkel v2lismaal.ja tahaks paar lihtsat soovitust, mida oma kooruva nahaga ette v6tta?!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tõenäoliselt on tegemist olnud düshidroosiga. Kui tekib villikesi, siis nende kuivatamiseks kasutage tsinkpastat ning kui jääb järele nn. ringjas ketendus, kasutage koorivaid, pehmendavaid kreeme, näiteks Linola urea 12% kreemi- saadaval apteegis ilma retseptita.